WhatsApp: +90542 3813868 BİZİ ARAYIN

Asthor Creative

Size Geri Dönüş Yapalım


Marka Danışmanlığı

Pazarlama bölümlerine göre uzmanlaşmış  ve iletişim alanında uzmanlaşmış  marka danışmanları marka yönetimi yalnızca fiziksel konsept çalışması veya iletişim planlaması değildir, reklam, medyada görünürlük, bilinirlik, internette varolma , birebir/ kitlesel tanıtım, sosyal ortamlarda ilişkiler, marka yerleştirme, ağızdan ağıza tanıtım, marka deneyimi yaşatma, sosyal sorumluluk projeleri, itibar yönetimi ve daha bir çok uygulama ile markanızı tüketiciyle buluşturabilmesidir.

Marka yönetimi markanın değerlerini  birlikte analiz edilerek stratejik süreçlerinin planlaması, modellenmesi ve uygulanmasının gözetilmesidir. Sürdürülebilir anlamda markanın oluşturulması, stratejik konumlandırması ve yönetimi bu süreçlerin içindedir.

Uzun süren çalışmalar sonucunda , kurum değerlerinin tespiti ile ürün ve hizmetlerin, hedef pazardaki konumları incelenmelidir. Pazar paylarının ve ihtiyaçların analizi yapılmaktadır. Marka yönetimi danışmanlığı markanın hayat bulmasından  itibaren olması gereken bir çalışmalar bütünüdür.
Günümüzde firmalar, markalarını şirketin oluşumuna  göre yapmaktadır. Aslında yapılması gereken markanın, tüketicilerin beklentilerine göre oluşturulmasıdır. Bu durum, tüketicilerin, marka ile daha kolay iletişim kurmasını sağlamaktadır. Markayla ilgili tüketicilere aktarılacak tüm mesajlarda basit ve anlaşılır bir dil kullanılmasını gerekmektedir. Ürün ve hizmetlerin tüketicilerin tüm algılarına hitap edecek hem zihinsel, hem görsel, hem işitsel duyularına seslenerek, bilinirliğini arttırmaya çalışır.